图片 RGEF1400 RGEF1400-2 RGEF1400-1
制造商 Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
封装/外壳 Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
系列 PolySwitch®, RGEF PolySwitch®, RGEF PolySwitch®, RGEF
包装 Bag Tape & Reel (TR) Bag
产品状态 Active Active Active
类型 Polymeric Polymeric Polymeric
电压 - 最大值 16V 16V 16V
保持电流 (Ih)(最大值) 14 A 14 A 14 A
触发电流 (It) 23.8 A 23.8 A 23.8 A
电流 - 最大值 100 A 100 A 100 A
触发时间 9 s 9 s 9 s
电阻 - 初始 (Ri)(最小值) 2.6 mOhms 2.6 mOhms 2.6 mOhms
电阻 - 触发后 (R1)(最大值) 6.4 mOhms 6.4 mOhms 6.4 mOhms
电阻 - 25°C(典型值) - - -
工作温度 -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
等级 - - -
认证 - - -
额定值 - - -
安装类型 Through Hole Through Hole Through Hole
尺寸 / 尺寸 0.925" L x 0.114" W (23.50mm x 2.90mm) 0.925" L x 0.114" W (23.50mm x 2.90mm) 0.925" L x 0.114" W (23.50mm x 2.90mm)
高度 - 安装后(最大值) 1.102" (28.00mm) 1.098" (27.90mm) 1.098" (27.90mm)
厚度(最大值) - - -
引线间距 0.400" (10.15mm) 0.400" (10.15mm) 0.400" (10.15mm)